Четири лица приведена, претресено пет локација

У координираној акцији Државне агенције за истраге и заштиту (СИПА), Тужилаштва БиХ, МУП-а Републике Србије и Тужилаштва за организовани криминал Републике Србије, јуче, 11.04.2010. године, на подручју Ниша, Република Србија, лишен је слободе Изет Реџовић (1970) из Сарајева, држављанин БиХ и Републике Србије код којег су пронађене двије минско-ескплозивне направе за активирање посредством мобилног апарата, те одређена количина војног оружја.

Направе су биле изузетне јачине са по пола килограма експлозива, те прилагођене за активирање на даљину, а посједовале су и магнет за постављање на аутомобиле.

Због оперативних сазнања којим је располагала Државна агенција за истраге и заштиту да су направе са подручја БиХ пренесене у Републику Србију, с циљем крајњег транспорта у Републику Бугарску, Суд БиХ је на приједлог тужиоца из Посебног одјељења за организовани криминал, привредни криминал и корупцију Тужилаштва БиХ издао наредбу на основу које су службеници СИПА-е извршили претрес пет локација на подручју Сокоца, Мокрог и Сарајева.

Ради испитивања, полицијски службеници СИПА-е привели су четири лица због сумње да су починила кривично дјело из члана 250. КЗ БиХ (Организовани криминал), а у вези са кривичним дјелом неовлаштеног промета оружјем, војном опремом и производима двојне намјене из члана 193. КЗ БиХ, а која се могу довести у везу са Изетом Реџовићем.

Приликом претреса просторија и објеката, пронађена је већа количина војног оружја и другог доказног материјала који потиче из наведеног кривичног дјела. Код једног од осумњичених са подручја Сокоца пронађен је већи број електричних детонаторских каписли, мобилних апарата, као и друга опрема за израду напријед наведених минско-експлозивних направа. Код истог је пронађено и путничко моторно возило шкода оctavia која је у претходном периоду отуђена на подручју Кантона Сарајево, као и већи број регистарских таблица и других доказа који га доводе у везу са извршењем наведеног кривичног дјела.

Након полицијске обраде, осумњичени који су лишени слободе биће предати поступајућем тужиоцу Посебног одјељења за организовани криминал, привредни криминал и корупцију Тужилаштва БиХ који ће испитати осумњичене и након тога одлучити о њиховом даљем задржавању у притвору.